Skip to content

Hakkımda

Merhabalar,

Ben Erdal Özyurt, İstanbul doğumluyum ve 10 yıldır Prag da yaşıyorum. 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 7 yıllık öğretmenlik tecrübesinin ardından, Texas North American Üniversitesinde Okul Danışmanlığı yüksek lisans eğitimini tamamladım. 

Şimdi Çek cumhuriyetinde, eğitim alanında doktora yapıyorum.

Bilgisayar öğretmenliği yaptığım 10 yıllık sürede, öğrencilere danışmanlık yaparak daha fazla yardımcı olabileceğimi fark edip bu alanda kendimi geliştirmek istedim. Bitirmiş olduğum yüksek lisans ve aldığım çeşitli sertifikalarla bu alana geçiş yaptım. Halen çalışmakta olduğum okulda Global Perspectives ( Evrensel Görüşler/Bakış Açıları) dersi veriyorum. Aynı zamanda School Counselor ( Okul Danışmanı) görevine devam ediyorum.

Hayatımız tercihlerimizin toplamı olarak değerlendirilir. Her öğrencinin iyi bir yönlendirme ve rehberlikle daha doğru kararlar alıp hayatına yön verebileceğine inanıyorum. Çocukluğunda ve gençliğinde gerekli ve yeterli yönlendiril(e)mediğinden şikayet eden bugünün yetişkinleri beni daha iyi anlayacak ve hak verecektir.

Çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlamak ve onları bu yolda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek velilerin üzerine düşen en önemli sorumluluklarındandır.

Saygılarımla!

Erdal Özyurt